Haber

Rodos adası yangınla boğuşuyor: Tahliyeler başladı

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkmasıyla Akdeniz kıyılarında orman yangınları arttı. Alevlere teslim olan ülkelerden biri de Yunanistan. Rodos Adası’nda 5 gündür devam eden orman yangınını söndürmek için adeta zamanla yarışılır.

YANGIN YERLEŞİM YERLERİNE ULAŞTI

Yunan basınında yer alan haberlerde, yangının etkisini artırmaya başlamasının ardından bazı otel, köy ve plajların boşaltıldığı belirtildi. Yangında hasar gören 12 otelden yaklaşık 10 bin turistin tahliyesine dikkat çekilen haberde, Yunan ordusuna ve Sahil Güvenliğine bağlı 3 botla çok sayıda kişinin 2 plajdan inanç yerine götürüldüğü belirtildi. Bölgede Kıyı Güvenliğine bağlı 5 botun hazır bekletildiği paylaşıldı.

ADADAN KAÇIŞ

Sosyal medyada dolaşan görüntülerde facianın büyüklüğü tüm detaylarıyla göze çarpıyor. Devasa bir ateş topuna dönüşen ada sakinleri ve tatilciler, kurtarabildikleri eşyalarla birlikte adadan ayrıldı. Bazı insanlar da Ada’nın sadık bölgelerine gitti. Otellerden ayrılanları bir yolcu gemisinin ağırlayabileceğini anlattı.

Rodos’taki yangın, “Yunanistan’daki aktif yangınların en tehlikelisi”Yangın çıktığına işaret eden yetkililer, söndürme çalışmalarına 200’den fazla itfaiye, 40 araç, 3 uçak ve 5 helikopterin katıldığını bildirdi.

haber-cine.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu