Haber

Polis otosundan gelen anons bu kez miniklerin yüreğini dağladı

Kahramanmaraş’ta polis aracında anons sistemi üzerinden çocuk şarkıları söyleyen gönüllüler, aracın yanına koşan minik depremzedelere hediye dağıttı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından tüm Türkiye tek yürek oldu. Deprem bölgesinde görev yapan Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve Ankara’dan gelen bir grup gönüllü çocuk yüzleri güldürmek için kolları sıvadı. Depremin acı yüzünü gösterdiği Tekir, Kısık, Şahin Kaya köyleri ile merkez ilçe Onikisubat’ta kapı kapı dolaşan gruplar, yaptıkları yardımlarla gönülleri fethetti. Polis araçlarının anons sistemlerinden yankılanan çocuk müziğini duyan depremzede minikler, sesin geldiği tarafa koşarak yeni oyuncaklara kavuşmanın mutluluğunu yaşadılar.

“Çocukları kucaklamaya geldik”

Gönüllülerden Ceren Boztepe, depremden etkilenen çocuklara destek olmak için böyle bir faaliyet yürüttüklerini belirterek, “Ankara’dan deprem bölgesindeki kardeşlerimizin ve çocuklarımızın yanında olmak, onlara sarılmak için geldik. .Ama burada temelin kalıcı olması gerektiğini öğrendik.Bu depremin yaralarını sarmanın biraz zaman aldığını hepimiz biliyoruz.Bunun için uzun bir zamana ihtiyaç var ve hepimiz elimizden geleni yaptık tabi ki ama bekliyoruz. Temeller devam edecek. Özellikle depremde en çok zarar gören çocuklarımızın üzerini örtmeliyiz. Çünkü onlar hala yaşıyor. Bir tutunacak yer bulmaları gerekiyor” dedi. – KAHRAMANMARAŞ

sarkoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu