Ekonomi

Monday.com’un Hisseleri, İlk Çeyrek Gelir Sonuçlarını Artıran Güçlü Genişleme Nedeniyle %20 Arttı

Monday .com Ltd. (MNDY (NASDAQ:MNDY)), şirketin finansal analistlerin beklentilerini aşan ilk çeyrek gelirlerini açıklamasının ardından Çarşamba günü piyasa öncesi işlemlerde hisse senedi değerinde %20’lik bir artış yaşadı.

Kuruluş, ilk çeyrek için hisse başına 0,61 dolar kazanç bildirdi ve ortalama analist tahmini olan 0,40 doları aştı. Şirketin çeyrek geliri 216,9 milyon dolar olarak gerçekleşerek geçen yılın aynı dönemine kıyasla %34 artış gösterdi ve 210,64 milyon dolarlık ortalama tahminin üzerine çıktı.

Monday.com’un nakit ve kısa vadeli yatırımlarının toplamı, bir önceki yıla göre %31 artışla 1,22 milyar dolar olarak gerçekleşti ve 1,18 milyar dolarlık tahminleri aştı.

Monday.com, 2024’ün ikinci çeyreğinde gelirlerinin 226 milyon ila 230 milyon dolar aralığında olmasını bekliyor ki bu da analistlerin ortalama tahmini olan 225,2 milyon doların üzerinde.

Şirket, 2024 yılının tamamı için 942 milyon ila 948 milyon dolar arasında gelir elde etmeyi beklerken, finans uzmanları 936 milyon dolar gelir tahmininde bulunmuştu.

Monday.com’un kurucu ortakları ve ortak genel müdürleri Roy Mann ve Eran Zinman, “İlk çeyrek performansı, çeşitli pazar segmentlerinde tekliflerimize yönelik yüksek taleple birlikte yıla olağanüstü bir başlangıcı temsil ediyor” dedi.

“Tüm müşterilerimizin kullanımına sunulan ve bu çeyrekte kullanıcı benimsemesinde artış yaşanan ürünlerimiz monday sales CRM ve monday dev’in hızla yaygınlaşması bizi özellikle cesaretlendiriyor.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör ekibi üyesi tarafından doğrulanmıştır. Ek ayrıntılar için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

esmeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu