Teknoloji

iOS kullanıcıları için iyi haber: Siri desteği ChatGPT’ye geldi!

Tüm dünyada büyük ses getiren ChatGPT, geçtiğimiz hafta iOS için yayınlandı. OpenAI, bundan kısa bir süre sonra iOS kullanıcıları için yeni bir güncelleme yayınladı.

Bu güncellemeye göre OpenAI, iOS uygulaması için Kısayol entegrasyonu da dahil olmak üzere birkaç yeni özellik ekleyecek. Ayrıca kullanıcılar ChatGPT uygulamasını widget olarak ana ekrana ekleyebilecekler.

CHATGPT VE SIRI ENTEGRASYONU SAĞLANIR

Artık kullanıcılar, Kısayollar’da bir ChatGPT istemi oluşturabilecek ve bunu AI aracı ile farklı uygulamalar arasında bir bağlantı olarak kaydedebilecek. Örneğin, kullanıcılar ChatGPT’den bir soruyu yanıtlamasını veya bilgi aramasını isteyebilir ve ardından yanıtı bir bildirim olarak arkadaşınıza gönderebilir veya not olarak kaydedebilir.

Bu güncelleme ile Siri’den ChatGPT’yi açması veya bu kısayolları oluşturması da istenecek.

Yeni bir sürükle ve bırak özelliği, ChatGPT’yi iOS cihazları arasında daha da entegre ederek mesajlar arayüzünden diğer uygulamalara bağlanmaya olanak tanır. Bu, Kısayolların manuel bir sürümü gibidir, bu nedenle hangi formülün kullanılacağını seçmek kullanıcılara kalmıştır.

iPad MODELLERİNE UYUMLULUK ARTIRILACAK

ChatGPT ayrıca gelecekte iPad’lerde daha iyi desteklenecektir. OpenAI daha önce uygulamayı yalnızca iPhone boyutundaki ekranlar için biçimlendirdiğinden, iPad kullanıcıları uygulamayı kullanırken tam ekran deneyimi elde edemiyordu. Artık sahip olduğunuz tüm ekran alanını kaplayacak ve ideal olarak daha az sarsıntılı bir deneyim sunacak.

Güncellemeler, ChatGPT’nin yakın zamanda Apple platformlarını genişletmesini takip ediyor; OpenAI ilk olarak Mayıs ortasında ABD’li kullanıcılar için bir iOS uygulaması başlattı ve kısa süre sonra 11 ülkede daha kullanılabilir hale getirdi. Bu güncellemelerden önce uygulama, konuşmaları bilgisayarınızla senkronize ediyor ve ChatGPT Plus aboneleri için GPT-4’e erişim sağlıyordu.

ChatGPT, Apple cihazlarındaki varlığını genişletmeye devam ederken, Android kullanıcıları hala uygulamanın yayınlanmasını bekliyor.

KAYNAK: HABER7

kiziloren-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu