Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’i kabul etti. Esenboğa Havalimanı Grand Hall of Fame’deki görüşme basına kapalı gerçekleşti. Görüşmeye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake de katıldı.

Dün Türkiye’ye gelen ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte Maraş merkezli depremin etkilediği bölgelerde helikopterle incelemelerde bulundu. Maraş’ta meydana gelen depremlerde binlerce kişinin hayatını kaybettiğini ve milyonlarca kişinin etkilendiğini belirten Blinken, “ABD olarak bugüne kadar 85 milyon dolarlık yardımda bulunduk. 100 milyon dolar daha yardım yapacağız” dedi.

Bugün Beştepe’de ortak basın açıklaması yapıldı. Çavuşoğlu ile açıklamalarda bulunan Blinken, F-16 satışına ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Biden Türkiye’yi destekliyor. Ortak harekat gücü Türkiye’nin milli çıkarları ve NATO’nun çıkarları için önemlidir. Bunun için bir değerlendirme yapamam. Modernizasyon konusunda.” F-16 için çalışmalarımız devam ediyor.” (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu