Haber

Kılıçdaroğlu: “Sahadaki arkadaşlarıma VPN kullanmalarını söyledim. Bu deli saray hükümeti sosyal medya iletişimini kesti”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya erişiminin kısıtlanmasıyla ilgili olarak, “Sahadaki arkadaşlarıma iş birliği koordinasyonu için VPN kullanmalarını söyledim. Bu deli Saray hükümeti sosyal medya iletişimini kesti. Neticede sizlerin imdat çığlıkları atılıyor. daha az işitildi. Saklamaya çalıştığınız her şeyi biliyoruz. Açıklamanızı bekliyoruz. Açıklamanızı bekliyoruz.”

6 Şubat’ta meydana gelen ve merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan depremler 10 ili vurdu. Deprem bölgelerinde arama kurtarma çalışmaları devam ederken, iletişim ve haberleşmede oldukça etkin kullanılan sosyal medyada öğle saatlerinde erişim sorunu ortaya çıktı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, depremin vurduğu illeri araştırırken sosyal medyaya erişim sorununu VPN üzerinden resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, “Sahadaki arkadaşlarıma işbirliği koordinasyonu için VPN kullanmalarını söyledim. Bu deli Saray hükümeti sosyal medya iletişimini kesti. Bunun sonucunda imdat sesleri daha az duyuluyor. Her şeyi biliyoruz” diyerek yetkililere çağrıda bulundu. Saklamaya çalışıyorsunuz, açıklamanızı bekliyoruz.”

Depremde bina enkazı altında kalan çok sayıda vatandaş, sosyal medyadan seslerini duyurarak yardım istedi. Öte yandan depremin vurduğu şehirlerde vatandaşlar sosyal medya hesapları üzerinden ahengi sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu