Haber

Kadıgil: Süleyman, titreyerek yasaklamaya çalıştığın kadınlardan biriyim, bunu kafana sok.

ANKARA –Türkiye Personel Partisi (TİP) Sözcüsü Sera Kadıgil, bakanlığının bütçe görüşmelerinin sürdüğü TBMM’de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisi hakkında kullandığı “LGBTİ” ve “cinsiyetsiz” ifadelerine yanıt verdi.

Meclis’te yaptığı konuşmada Soylu’ya seslenen Kadıgil, “Arkamdan LGBT’yim, ‘cinsiyetsiz’ dedi. Süleyman ben cinsiyetsiz değilim, 25 Kasım’da titreyerek yasaklamaya çalıştığınız kadınlardan biriyim. her 8 Mart’ta. Önce bunu kafanıza sokun.”

Kadıgil, “Ben LGBTİ+’ların haklarından endişe ediyorum. İki yetişkinin gönüllü olarak birbirini sevip sevişmesi sadece onların meselesi. Anayasal olarak onları savunmakla yükümlüyüm. Bağırın çıldırın. . Bu ülkede bir anayasa var.”

TİP’ten Sera Kadıgil, Türkiye’de çocukların mezhep ve cemaatler tarafından tacize uğradığını söyleyerek Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’a da seslendi:

“Beni ilgilendiren ne biliyor musunuz? 6 yaşındaki erkek çocuğa 30 yaşındaki müridine ‘eş’ diyen o erdemli tarikat rahibiyle ilgili. Beni ne ilgilendiriyor biliyor musunuz? Bunu yapan bu hanımla ilgileniyorum. tarikatın kapısına basamaz, ne Yusuf Ziya Gümüşel’e ne de o çocuk tecavüzcüsü Kadir İstekli’ye tek kelime edemez, tutuklatamaz, sonra da Aile Bakanı olarak utanmadan burada oturamaz.”

Meclis kürsüsünde yaptığı konuşmada Hiranur Vakfı yetkilileri ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun fotoğrafını gösteren Kadıgil, şunları söyledi:

“Bak fotoğraf bende… ‘Fotoroman Süleyman’ın fotoğraflarından biri. Yanında kim var? Hiranur Vakfı yetkilileri var. Tarikatına 6 yaşındaki çocuğu eş yapanlar var. İlgileniyorum. bu ahlaksızlıklara ağzını açamayanlarda.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu