Haber

İzmir Çinli Turistleri Çekecek İlişkiler Geliştirmeyi Hedefliyor

HABER: İzmir, Çinli turist çekmek için ilişkileri geliştirmeyi hedefliyor

ÇEKİM LİSTESİ:

1. İzmir’de çeşitli sokak sahneleri

2. SES (İngilizce): TUNÇ SOYER, İzmir Belediye Başkanı

HABER İÇERİĞİ

İzmir, daha fazla Çinli turist çekmek için Çin’deki şehirlerle ilişkilerini geliştirmek istiyor.

Türkiye’nin üçüncü büyük şehri olan İzmir, Akdeniz’in en değerli liman kentlerinden biridir.

SES (İngilizce): TUNÇ SOYER, İzmir Belediye Başkanı:

“Çin’de üç kardeş şehrimiz var. 2019 uluslararası fuarına Çin’i onur konuğu olarak davet ettik ve Chengdu heyeti ile gelecek için birçok fırsatı görüştük. Şehirlerimizin ortasındaki bağları artırma konusundaki heyecanımızı ve kararlılığımızı hâlâ koruyoruz.

Ülkeler arasında barışın ve sürdürülebilir bağların gerçek garantisinin halklar arasındaki bağlar olduğuna yürekten inanıyoruz.

Turizm konusunda çalışmamız gerektiğini de biliyorum. Her iki şehirdeki seyahat acentelerinin şehirlerin insanlara sunduğu fırsatları görmeleri ve öğrenmeleri için karşılıklı seferleri artırmalarından bahsettik.

Chengdu heyetini İzmir’e davet edip seyahat acentalarının imkanlarını tartışmalı ve Çinli seyahat acentalarına İzmir’in turizm potansiyelinin zenginliğini göstermeliyiz.

Potansiyeli biliyoruz, bu yüzden yapabiliriz. Chengdu’da bir İzmir Evi açmayı planlıyoruz. Bu da üç yıl önce planlandı ama maalesef pandemi nedeniyle durdurduk. Kaldığı yerden yeniden başlayacağız. Onlara İzmir’de Chengdu ofisi vereceğiz, Chengdu’da da İzmir ofisi açacağız. Dolayısıyla bu ofisler birlikte çalışacak ve insanlarımız için tüm fırsat ve olasılıkları keşfedecek.”

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri İzmir’den bildiriyor.(XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu