Haber

Bodrum’da 350 bin fidan üreticiyle buluştu

MUĞLA (İGFA) – Tarımsal Ar-Ge ve Yerel Tohumculuk Merkezi’nde, Belediye Tarım Hizmetleri Müdürlüğü ile uyum içinde üreticiler için yazlık sebze fidanları yapıldı. Dağıtım etkinliğine Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, bölge muhtarları, ilgili belediye çalışanları ve üreticiler katıldı.

Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, Bodrum Belediyesi olarak bu yıl 4’üncüsü düzenlenen yaz fidanı hibe programı kapsamında üreticilerle bir araya geldiklerini belirterek, “Bugün 350 bin fidanı ilçelere ulaştırıyoruz. Üreticilerimiz ücretsiz. Bunun 172 bini kendi yetiştirdiğimiz çet tohumlarından oluşurken, geri kalanı belediyemiz tarafından sağlandı. 4 yıl gibi bir sürede 1 milyon 250 bin fidanı yarımadadaki üreticilerimizle ücretsiz buluşturduk. Amacımız ağır ekonomik şartlar altında ezilen üreticiye bir nebze katkı sağlamak. Özellikle genç kuşakta birebir üretime yönelik teşviki artırmak istiyoruz. Üreticiye yönelik Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüzün temelleri 3 buçuk yıldır atılıyor. Önümüzdeki dönemde de devam edecek. Üreticilerimize eğitim ve danışmanlık hizmetlerimiz, fidanlarla birlikte gübre ve katma değeri yüksek çok yıllık bitkiler bağışı ile devam edecek.” söz konusu.

Fidanlarını teslim alan üreticiler, her yıl düzenlenen etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirerek, üretici tabanları kapsamında yaptıkları yardımlardan dolayı belediyeye teşekkür ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu